تبلیغات

آخرین جزییات عملکرد ایران در مورد حج امسال

در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برنامه ریزی برای تامین سوغات حجاج از بازار داخلی بررسی و بر لزوم پیگیری موضوع اختصاص ارز به زائران تاکید شد.

به گزارش صبحانه،نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت گفت: بعثه مقام معظم رهبری ، سازمان حج وزیارت و صدا وسیما باید نسبت به سال های قبل به موضوع اطلاع رسانی اهتمام بیشتری داشته باشند.

درادامه این جلسه آقای حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اقدامات صورت گرفته برای تامین ارز مورد نیازحج امسال، تصریح کرد: با همکاری بانک مرکزی در تلاش هستیم تا مشکلات باقیمانده در مورد انتقال ارز مربوط به هزینه های سفر حج برطرف گردد.

وی با اشاره به عضویت حدود 27 هزار نفر از زائران حج امسال در پیام رسان های ایرانی افزود: ارتباط دو سویه خوبی با زائران و کارگزاران حج 97 برقرارشده است و اطلاعات کاربردی به صورت مستمر برای آنها ارسال و به سوالات شان پاسخ داده می شود.

بر پایه این گزارش ، آقای دکتر سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر نیز از ثبت نتایج معاینات پزشکی حجاج درنرم افزار این مرکزخبر داد و گفت: بسته بندی داروهای انتقالی به عربستان درحال اتمام است و قرارداد حمل آن به امضاء رسیده و برای ترخیص داروها نیز برنامه ریزی شده است.

در پایان این جلسه بر لزوم پیگیری موضوع اختصاص ارز به زائران سفرهای زیارتی تاکید شد و آقای محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت با اشاره به سال حمایت از تولید داخلی، اقدامات انجام شده برای تامین سوغات حجاج از بازار ایران با استفاده از فضای مجازی را بیان کرد.

گفتنی است بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت پیشتر اعلام کردند که زائران خانه خدا می توانند خرید سوغاتی خود را با محوریت کالای ایرانی از فروشگاه های داخلی، آن هم به صورت اینترنتی انجام دهند.

منبع:مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار