تبلیغات

اولتیماتوم سردار اشتری به مجرمان خشن و سارقان مسلح

به گزارش صبحانه،سردار حسین اشتری در گردهمایی روسای پلیس آگاهی کشور با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، مبارزه با ورود کالای قاچاق را یکی از اقدامات موثر برای محقق شدن این شعار عنوان کرد و اظهار داشت: سال گذشته کشفیات کالا‌های قاچاق در مجموعه پلیس با رشدی ۴۰ درصدی همراه بود، ولی باید بدانیم که این وضعیت ایده‌آل ما نیست و ما باید با اشراف اطلاعاتی و همکاری دستگاه‌های دیگر جدی‌تر این مبارزه با پیگیری کنیم لذا به هیچ عنوان کوتاهی در مبارزه با قاچاق پذیرفتنی نیست و حتی در صورت عدم همکاری دستگاه‌ها نیز باید وظایف خود را پیگیری کنیم.

وی گفت: ما باید از همه توان و ظرفیت‌ها و خصوصا تکنولوژی روز و فناوری مدرن برای مقابله با ورود کالا‌های قاچاق به کشور بهره‌مند شویم چرا که به ازای ورود هر کامیون کالای قاچاق، تعدادی از کارگران هموطنمان بیکار می‌شوند.

رئیس پلیس کشور دومین اولویت پلیس آگاهی را مبارزه با سرقت دانست و با اشاره به افزایش نسبت کشف وقوع سرقت در سال گذشته گفت: علی‌رغم این موفقیت باید قبول کنیم که ما در اواسط راه هستیم و با ایده‌آل‌ها فاصله زیادی داریم چرا که در این حوزه مردم انتظارات زیادی از ما دارند و ما به عنوان نیروی انتظامی و پلیس باید در جهت احقاق حقوق آن‌ها تلاش کنیم.

اشتری با اشاره به لزوم استفاده از بانک‌های اطلاعاتی برای دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده گفت: ما باید تمام ظرفیت‌ها از جمله تمام بانک‌های اطلاعاتی موجود در نیروی انتظامی را با حفظ طبقه‌بندی مناسب در اختیار افسران آگاهی قرار دهیم تا پرونده‌های سرقت را به نتیجه برسانیم و از سوی دیگر نیز باید از ظرفیت بانک‌های اطلاعاتی خارج از نیروی انتظامی نیز برای پیشگیری از وقوع سرقت و جرم استفاده کنیم. البته باید بدانیم که امروز با امکانات، تجهیزات و بانک‌های اطلاعاتی و مهمتر از همه بهره‌مندی از کارکنان مجرب به توان کشف علمی جرم رسیده‌ایم و اعتقاد داریم که بهره‌مندی از روش‌های سنتی در این مقطع زمانی به هیچ وجه پاسخگوی نیاز‌های ما نیست.

اولتیماتوم جدی رئیس پلیس کشور به مجرمان خشن و سارقان مسلح

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم برخورد قاطع و مقتدرانه با جرائم خشن و مسلحانه گفت: گرچه تعداد جرائم خشن و مسلحانه در کشورمان زیاد نیست، ولی باید توجه داشت که تعداد کم این جرائم نیز باعث آزرده‌خاطر شدن مردم و نگرانی آن‌ها می‌شود؛ لذا ما باید با اقتدار و قاطعیت با چنین جرائمی برخورد کرده و حتی اجازه ندهیم یک نفر از مجرمان چنین جرائمی از دست پلیس فرار کنند.

رئیس پلیس کشور گفت: وقتی مجرمی سلاح به دست گرفته یا تجاوز به عنف می‌کند یا باید به دست قانون سپرده شود یا در همان صحنه به هلاکت برسد. البته خوشبختانه دستگاه قضایی هم در این بخش همکاری‌های خوبی را داشته، ولی انتظار می‌رود با سرعت بیشتری پرونده‌های اینچنینی را رسیدگی کند.

اشتری خاطر نشان کرد: در این حوزه ما به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد و از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم چرا که معتقدیم حتی یک مورد جرائم خشن و مسلحانه نیز نباید اتفاق بیفتد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به لزوم برخورد بدون اغماض با هرگونه جرائم اقتصادی از سوی پلیس گفت: امروز یکی از مشکلات جامعه ما موضوعات اقتصادی است و در شرایط خاصی قرار داریم لذا اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی محقق شود باید با جرائم اقتصادی مبارزه کنیم که البته پرونده‌های خوبی نیز در پلیس آگاهی تشکیل شده و تحت رسیدگی قرار گرفته و به دستگاه قضایی ارسال شده است.

اشتری ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که ما نمی‌توانیم از تخلفات اندک افرادی که دستشان به جایی می‌رسد و قدرتی دارند و از آن سوء استفاده می‌کنند بگذریم لذا بی ملاحظه و بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهیم کرد و به هیچ وجه در برابر چنین تخلفاتی چشم‌پوشی نمی‌کنیم.

رئیس پلیس کشور با تاکید بر حفظ حرمت و حقوق متهمان، بر لزوم نگاه حرفه‌ای و به دور از جانبداری‌های جناحی و ... تاکید کرد و خطاب به روسای پلیس آگاهی استان‌ها، گفت: شما باید توجه داشته باشید که ملاک برای ما افراد و جناح‌ها نیستند و حتی اگر سازمان یا مجموعه‌ای که از نظر ما محترم است تخلفاتی را داشته ما به عنوان پلیس و ضابط قانونی ملزم به برخورد با این موارد هستیم و بدانید که اگر صادقانه و بر اساس قانون برخورد کنیم حتما خداوند برکت ویژه‌ای را شامل ما خواهد کرد و مردم نیز قدردان ما خواهند بود./تسنیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار