تبلیغات

دستگیری 1400 متجاوز در سال گذشته

رییس پلیس آگاهی ناجا از دستگیری 1400 متجاوز در سال گذشته خبر داد.

به گزارش صبحانه،سردار محمدرضا مقیمی در همایش سراسری روسا و فرماندهان پلیس آگاهی با اشاره به دستاوردهای پلیس آگاهی در بخش مبارزه با جرائم جنایی، گفت: در سال گذشته چندین پرونده قتل زنجیره‌ای، سرقت مسلحانه از بانک‌ها و تجاوزهای سریالی و زنجیره‌ای کشف شد و همکاران ما در یکی دو استان و چند شهر بزرگی که چنین جرائمی رخ داده بود موفق به دستگیری مجرمان شدند.

وی اضافه کرد: همچنین به دنبال تلاش همکاران ما در معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی 2500 نفر در پرونده‌های مرتبط با قتل،‌ 1400  متجاوز و 700 نفر سارق مسلح دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا در بخش دیگری از سخنانش از افزایش 48 درصدی ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته خبر داد و گفت: پلیس آگاهی پس از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره معدوم کردن کالای قاچاق مکاتباتی با دستگاه‌های کشور انجام داد اما متاسفانه توفیقات چشمگیری در این بخش نداشتیم و تنها یکی و دو بار نسبت به معدوم سازی کالاها اقدام شد.

 وی از برخورد با جرائم اقتصادی نیز خبر داد و گفت: کشف پرونده های ویژه اقتصادی در سال گذشته افزایش یافته به طوری که تنها در پرونده زمین خواری افزایش 20 درصدی داشتیم.

رییس پلیس آگاهی ناجا به پرونده‌های فرار مالیاتی نیز اشاره کرد و گفت: کشفیات در حوزه پرداخت تسهیلات غیر مجاز 59 درصد افزایش داشت و علاوه بر آن در پرونده ‌های ویژه نیز اقدامات پلیس بسیار مورد توجه است به طوری که ارزش ریالی پرونده‌های مکشوفه 53 میلیارد ریال است و در سال گذشته نیز 56 هزار پرونده جعل کشف شد.

 مقیمی اضافه کرد: برخورد با کالای قاچاق، مبارزه با جرائم خشن، مبارزه با جرائم اقتصادی را جز اولویت‌های پلیس در سال 97 است.

 وی از هدف گذاری برای افزایش 70 درصدی خدمات انتظامی در پلیس آگاهی خبر داد و گفت: همچنین در سال جاری هدف گذاری شده که زمان رسیدگی 50 درصد کاهش یابد و امیدواریم با استفاده از ظرفیت پیشگیری، جرائم مرتبط به آگاهی را  10 درصد کاهش دهیم.

استخراج نمونه ژنیتکی از اثر انگشت مجرمان

 وی در ادامه سخنان خود به فعالیت تیم‌های تشخیص هویت پلیس آگاهی اشاره کرد و گفت: خوشبتخانه با اقدامات انجام شده 37 میلیون چهره در بانک اطلاعاتی پلیس آگاهی ثبت شده و ما امروز توانسته‌ایم از اثر انگشت باقی‌مانده در صحنه جرم ، پروفایل ژنتیکی استخراج کنیم که این امر در دنیا بی‌بدیل است.

به گفته رییس پلیس آگاهی ناجا، تیم‌های تشخیص هویت آگاهی ناجا علاوه بر اقداماتی که انجام داده است در حوادثی همچون سقوط هواپیما، زمین‌لرزه کرمانشاه، عملیات ترورستی و ... حضور فعالی داشته اند./ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار