تبلیغات

لیست و قیمت داروهای کشور را منتشر کنید

دکتر سید حسن هاشمی در ادامه، اظهار داشت: در شرایطی که وضعیت بازار نابسامان است، ممکن است افرادی قصد سوء استفاده و سودجویی داشته باشند و این در حالی است که افرایش قیمت دارو در سال جاری بیشتر از ۹ درصد نخواهد بود.

به گزارش صبحانه، وزیر بهداشت با بیان این که در شرایط کنونی اقتصادی کشور، ممکن است شاهد برخی تخلفات و سودجویی‌ها باشیم، گفت: تیم‌های نظارتی و تعزیراتی، فعال‌تر شده اند و سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت نیز آماده دریافت گزارش تخلفات حوزه بهداشت، درمان و دارو است.

دکتر سید حسن هاشمی در ادامه، اظهار داشت: در شرایطی که وضعیت بازار نابسامان است، ممکن است افرادی قصد سوء استفاده و سودجویی داشته باشند و این در حالی است که افرایش قیمت دارو در سال جاری بیشتر از ۹ درصد نخواهد بود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: یکی از راه‌های پیشگیری از بروز تخلفات در حوزه دارو این است که سازمان غذا و دارو، لیست دارو‌ها و قیمتی که باید در بازار به فروش برسد را به مردم اعلام کند تا مردم علاوه بر گزارش تخلفات به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت، بتوانند با مراجعه به سایت سازمان غذا و دارو از قیمت دارو‌ها آگاهی پیدا کنند تا از سودجویی و اجحاف به مردم جلوگیری شود.

دکتر هاشمی با بیان اینکه با متخلفان و سودجویان در حوزه دارو، برخورد‌های قانونی لازم انجام خواهد شد، از تشدید نظارت‌های وزارت بهداشت در این حوزه خبر داد و گفت: تقاضا داریم که مردم با ما همکاری کنند و در اعلام و گزارش تخلفات و سودجویی‌ها نباید کوتاه آمد، چون افراد را به توسعه و ترویج کار خلاف، تشویق می‌کند.

وزیر بهداشت با اشاره به اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت به تولید و تامین کنندگان کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم، اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر مردم با رقمی بیشتر از ارز ۴۲۰۰ تومانی، کالا‌های اساسی و مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند بنابراین باید حتما کنترل و بازرسی‌ها تقویت شود، چون شرایط کشور، متفاوت از سایر دوره‌های دیگر است.

دکتر هاشمی از تمامی فعالان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی خواست که با مردم همراهی کنند تا شرایط کنونی کشور، باعث آسیب به آن‌ها نشود چراکه در این حوزه، انسانیت، نوعدوستی و علاقه به میهن و مردم باید در عمل نشان داده شود.

براساس گزارش وبدا، وزیر بهداشت ادامه داد: باید منصف باشیم و هیچ فردی انتظار ندارد که فروشندگان و تامین کنندگان کالاها، سودی نبرند، اما سودجویی غیرمعمول به ویژه در شرایطی که همه دشمنان در پی تضعیف، برخورد، مقابله و به زانو در آوردن کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند، یک خیانت ملی است و انصاف حکم می‌کند که همه را ببینیم و فقط به منافع شخصی توجه نداشته باشیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار