تبلیغات

دعوت از مهمانان لاکچری عادل چقدر آب خورد؟

وقتی لوییس فیگو برای قرعه‌کشی جام‌جهانی به تهران آمد، از دریافتی ١٠٠‌هزار یورویی او صحبت شد و مسئولان سیما هم تقریبا این مسأله را تأیید کردند؛ اگر چه در آن برهه این مبلغ تقریبا معادل ٥٠٠‌میلیون تومان بود. حالا هم گمانه‌زنی‌ها درباره مبلغ پرداختی به ٣ ستاره سابق فوتبال جهان به اوج خود رسیده و چیزی حدود ٣٠٠‌هزار دلار یا ٢‌میلیارد تومان قلمداد می‌شود. از آنجا که اسپانسر برنامه «بیست، هجده» قرار است این هزینه را تقبل کند، احتمالا با دلار آزاد ٣٠٠‌هزار دلار را پرداخت خواهد کرد

به گزارش صبحانه، حتما یادتان هست بعد از قرعه‌کشی جام‌جهانی ٢٠١٨ که با حضور لوییس فیگو در تلویزیون همراه بود، چه جنجالی بر سر مبلغ پرداختی به این ستاره پرتغالی به وجود آمد. این هجمه‌ها باعث نشده فردوسی‌پور تغییر رویه بدهد، چون برای ٣ بازی ایران در جام‌جهانی ٢٠١٨ سه میهمان مطرح دعوت کرده است که شنیده می‌شود مبلغ هنگفتی برای سفر به تهران دریافت کرده‌اند.

تردید دقیقه ۹۰ درباره پویول


روز بازی ایران و مراکش «ساموئل اتوئو» ستاره کامرونی سابق بارسلونا میهمان ویژه برنامه جام‌جهانی در شبکه ٣ سیما بود که حدود ١٢ ساعت به طول انجامید و باعث کلافگی اتوئو شده بود. قرار است طبق هماهنگی به عمل آمده برای بازی سوم مقابل پرتغال هم «مانیش» بازیکن سابق این کشور به تهران بیاید و در شبکه سوم به کارشناسی این مسابقه بپردازد.

در حالی که کارلوس پویول روز گذشته وار دتهران شده بود و حتی تصاویر او در فضای مجازی منتشر شد، دقایقی قبل از شروع ویژه برنامه جام جهانی خبر رسید که این ستاره اسپانیایی به دلایل نامعلومی از حضور در برنامه منصرف شده یا اجازه حضورش صادر نشده است. غیبت او تا بعد از مسابقه پرتغال و مراکش ادامه دار بود؛ اگرچه عادل فردوسی پور و مدیران صداوسیما تمام تلاش خود را برای حضور پویول در تلویزیون به کار بستند.

دعوت از ستاره‌ها چقدر آب خورد؟


وقتی لوییس فیگو برای قرعه‌کشی جام‌جهانی به تهران آمد، از دریافتی ١٠٠‌هزار یورویی او صحبت شد و مسئولان سیما هم تقریبا این مسأله را تأیید کردند؛ اگر چه در آن برهه این مبلغ تقریبا معادل ٥٠٠‌میلیون تومان بود. حالا هم گمانه‌زنی‌ها درباره مبلغ پرداختی به ٣ ستاره سابق فوتبال جهان به اوج خود رسیده و چیزی حدود ٣٠٠‌هزار دلار یا ٢‌میلیارد تومان قلمداد می‌شود. از آنجا که اسپانسر برنامه «بیست، هجده» قرار است این هزینه را تقبل کند، احتمالا با دلار آزاد ٣٠٠‌هزار دلار را پرداخت خواهد کرد.

دعوت از ستاره‌ها؛ خوب یا بد؟

طبق اخبار رسیده کل بودجه تولید ویژه برنامه جام‌جهانی ٢٠١٨ در شبکه سوم سیما حدود ٢‌میلیارد تومان است. این در حالی است که به اندازه چنین مبلغی اسپانسر برنامه باید به ٣ بازیکن سابق فوتبال جهان پرداختی داشته باشد. با این‌که مدیران صداوسیما و شخص عادل فردوسی‌پور در برهه قبلی و در واکنش به حرف‌وحدیث‌هایی که درباره پرداختی ٥٠٠ میلیونی به فیگو به وجود آمده بود، معتقد بودند این پول از طریق اسپانسر هزینه شده و برای بیت‌المال نیست که کسی نگران باشد؛ همچنان انتقاد‌هایی در این زمینه وجود دارد. نخستین موردی که مطرح شده، نسبت به همین مسابقات جام‌جهانی ٢٠١٨ است. مدیران صداوسیما در چند روز اخیر نگرانی خود را بابت واریزنشدن حق پخش جام‌جهانی به شرکت خارجی اعلام کردند و حتی موجی از نگرانی برای پخش‌نشدن بازی ایران و اسپانیا ایجاد شد. از سوی دیگر به خاطر نخریدن حق باکس گزارشگر در جام‌جهانی، گزارشگران اعزامی به روسیه حتی حق ورود به جایگاه خبرنگاران را ندارند و اعزام پیمان یوسفی و گزارش مستقیم بازی‌های ایرانی از روسیه هم لغو شد. شاید خیلی از مردم معتقدند برنامه عادل فردوسی‌پور اولویت‌های مهمتری از دعوت این ستاره‌ها داشته؛ اگر چه حضور این میهمانان هم می‌تواند برای بینندگان جذاب باشد. با این حال هیچ‌کس نمی‌تواند منکر این شود که حضور ستاره‌ای مثل کارلوس پویول که افتخارات زیادی در کارنامه خود دارد، در یک برنامه تلویزیونی قطعا نمی‌تواند کمکی به بالارفتن سطح فوتبال ایران بکند./روزنامه شهروند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار