تبلیغات

مرگ یک جوان با شلیک شکارچی خرگوش در ورامین

به گزارش صبحانه،رسیدگی به این پرونده از شهریور سال ۹۵ به دنبال کشته شدن یک پسر ۲۴ ساله به نام علی در دستور کار پلیس Police ورامین قرار گرفت. شواهد نشان می‌داد علی در یک درگیری دسته جمعی کشته شده است. پلیس به تحقیق پرداخت و به درگیری های دنباله دار علی با پسر جوانی به نام محمدرضا پی‌برد.

به این ترتیب محمدرضا بازداشت شد. وی در بازجویی ها گفت: من از مدتی قبل با علی و دوستش امین درگیر بودم. آنها چند بار به خاطر ویراژ دادن با موتور به من اعتراض کرده و ما با هم درگیر شده بودیم. من آن روز برای تلافی کردن با سنگ شیشه خانه مادر امین را شکستم و همان موقع به خانه برگشتم. اما چند دقیقه بعد وقتی برای خرید نوشابه به سر کوچه رفته بودم با امین روبه رو شدم. او که می دانست من شیشه خانه مادرش را شکسته ام علی را که در خانه کناری آنها ساکن بود صدا زد. علی به من پس گردنی زد و مجبورم کرد مقابل در خانه امین بروم و از مادرش عذرخواهی کنم.

وی ادامه داد: من که از علی و امین کینه به دل گرفته بودم به خانه برگشتم و با عمویم به نام مراد تماس گرفتم. ماجرا را برایش توضیح دادم و خواستم تا کمکم کند. ما مقابل خانه امین رفتیم و با او و علی درگیر شدیم .علی و امین و سایر دوستانشان به ما حمله کردند. در این میان عمویم برای ترساندن آنها چند تیر هوایی شلیک کرد. ولی نمی دانم تیرها با مقتول برخورد کرد یا نه.

به دنبال اطلاعاتی که پسر جوان به پلیس داد مراد ۳۳ ساله بازداشت شد و پلیس از داخل خودرو وی یک قبضه اسلحه برنو کشف کرد. پوکه های کشف شده در محل جنایت Crime با این اسلحه مطابقت داشت. گلوله متعلق به آن بود به این ترتیب مراد به شلیک مرگبار اعتراف کرد و در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد .

در جلسه رسیدگی به این پرونده مادر قربانی برای مراد حکم قصاص خواست.

اما مراد منکر شلیک شد و گفت: برادرم مدتی است به بیماری سرطان مبتلا شده و پزشکان از او قطع امید کرده اند. من شنیده بودم خوردن گوشت خرگوش برای برادر بیمارم مفید است. به همین خاطر اسلحه برنو را در ماشین گذاشتم تا برای برادرم خرگوش شکار کنم اما همان موقع برادر زاده ام با من تماس گرفت و گفت با دوستانش درگیر شده است. من همراه محمدرضا به محل درگیری رفتم اما مقتول و دوستانش با چوب و شمشیر به ما حمله کردند. امین و علی می خواستند هر طور شده برادرزاده ام را با خود ببرند. به همین خاطر برای ترساندن آنها یک تیر هوایی شلیک کردم. ما سوار ماشین شدیم تا محل را ترک کنیم اما امین با آجر به شیشه خودرو پرشیا من زد و شیشه را شکست. من در حال حرکت چند تیر دیگر به سمت زمین شلیک کردم و نمی دانم چطور شد یکی از تیرهای شلیک شده پس از برخورد با زمین کمانه کرد و به شکم علی خورد.

وی ادامه داد: من واقعاً قتل Murder قصد قتل نداشتم.

سپس محمدرضا به دفاع پرداخت و گفت: من از روی نادانی شیشه خانه مادر امین را شکستم ولی هرگز فکر نمی کردم این ماجرا موجب قتل یک نفر و گرفتار شدن عمویم شود.

امین نیز شرکت در نزاع و شکستن عمدی شیشه خودرو مراد را گردن گرفت.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به نظریه کارشناسان اسلحه شناسی که اعلام کرده بودند تیر برخورد کرده با شکم قربانی به صورت غیرمستقیم و احتمالا پس از کمانه کردن به زمین با وی برخورد کرده است مراد را از قتل تبرئه و وی به پرداخت دیه و شش سال زندان Prison محکوم کردند .

امین و محمد رضا نیز هر کدام به خاطر شرکت در درگیری منجر به قتل و تخریب عمدی به ۶ سال زندان محکوم شدند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار