تبلیغات

واشنگتن 8 دیپلمات خود را از چین خارج کرد

با وجود تکذیب «حمله صوتی به دیپلمات های آمریکایی» شاغل در کنسولگری آمریکا در چین، رسانه های منطقه امروز یکشنبه اعلام کردند آمریکا 8 دیپلمات دیگر خود را از کنسولگریش در شهر گوانگژو خارج کرده است.

به گزارش صبحانه،پیشتر وزارت امور خارجه چین اعلام کرده بود هیچ شواهدی از صداهای غیر عادی و فشار ناشی از آسیب مغزی خفیف گزارش شده به یک دیپلمات آمریکایی که واشنگتن مدعی آن است تا کنون کشف نشده است.

وزارت خارجه آمریکا مدعی شده است کارکنان سفارت واشنگتن در شهر جنوبی گوانگژو با امواج سوپرسونیک - شبیه آنچه در کوبا روی داده - دچار مشکلاتی در ناحیه مغز شده‌اند این موضوع باعث شد تا وزیر خارجه امریکا در سفر سوم خرداد خود به پکن در دیدار با ' وانگ یی' وزیر خارجه چین، خواستار رسیدگی به این رخداد عجیب شود.

امروز رسانه های منطقه به نقل از 'نیویورک تایمز' گزارش کردند علاوه بر خارج شدن این 8 تن، یک کارمند کنسولگری آمریکا در شانگهای و دو دیپلمات دیگر این کشور در پکن هم برای آزمایش‌های پزشکی به آمریکا برگشته اند.

سال گذشته دیپلمات‌های آمریکایی و کانادایی مقیم هاوانا پایتخت کوبا ادعا کردند از حملات صوتی مرموز، آسیب دیده و با مشکلات شنوایی روبرو شده‌اند.

در این حملات دیپلمات ها و خانواده های آنها در معرض آسیب های شنوایی قرار گرفتند که برخی مقامات دولت آمریکا شمار آنها را بیش از 10 نفر اعلام کردند.

پنج کانادایی نیز در هاوانا تحت تاثیر امواج صوتی با علائمی همچون حالت تهوع، سرگیجه و مشکلات شنوایی مواجه شدند با این حال کوبا هرگونه دست داشتن در این حادثه را رد کرده است و تا کنون هیچ مدرکی هم در تایید این ادعاها در تحقیقات صورت گرفته پیدا نشده است.

منبع:ایرنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار